Organ Prowadzący

Nauczyciel

Projekt “Młodzi Muzealnicy”

czyli muzeum widziane oczami naszych gimnazjalistów
Uczniowie naszej szkoły, jako jedyni w Zielonej Górze zostali zaproszeni do projektu edukacyjnego “Młodzi Muzealnicy”, którego pomysłodawcą jest Muzeum Etnograficzne w Ochli. Jego celem jest muzeum atrakcyjne i ciekawe dla uczniów.
Projekt trwa od kwietnia 2017 r. i zakończy się w październiku 2017 r. W tym czasie uczniowie pod opieką etnografów poszukiwali w zbiorach muzealnych przedmiotów szczególnie dla nich interesujących, które następnie w sposób kreatywny i zrozumiały dla rówieśników, zostaną wyeksponowane w formie wystawy na terenie skansenu. W trakcie tych poszukiwań uczniowie zapoznali się pracą etnografa - muzealnika, zrozumieli jak ważną rolę pełni muzeum etnograficzne w naszym regionie.
Pomysłów na wystawę było wiele, mniej lub bardziej realnych. Ostatecznie do akcji wkroczyły nasze szkole “artystki” z klasy II gimnazjum i pod opieką pani Pauliny wymyśliły wystawę fotograficzną.
W środę 4 października 2017 r. dziewczęta z klasy II A z grupy artystycznej (Martyna Bocheńska, Kinga Michalska, Martyna Marszałek, Gabriela Skorodecka, Natalia Stepczuk, Karina Skorodecka, Julianna Świdzińska, Klaudia Wekwert, Marta Rawska i Alicja Tomaszek) uczestniczyły w kreatywnej (to pomysł Natalii i Klaudi) sesji zdjęciowej. Był z nami również przemiły piesek. Zobaczcie nasze szkolne ” artystki” w akcji!
Do zobaczenia 22 października 2017 r. na otwarciu wystawy w Skansenie w Ochli.
opr. Mirosława Halczak

Zapraszamy do nas

Nasz Absolwent

Koniecznie tu zajrzyj!

michallegan

Czym szkola musi być...?

gim

Polecamy

Tu jesteśmy:

google-maps

 

dziecko1

sieciaki

zaprzyjaźniona strona

splash

zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Możesz samodzielnie decydować o tym czy, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być zamieszczana na Twoim urządzeniu. Przeczytaj: jak wyłączyć pliki cookie. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Cookie.