Zdalna edukacja – Instrukcja logowania

Konto @katolik.zgora.pl jest zrobione jak konto @google.com!

Otwórz stronę www.google.pl

kliknij zaloguj się w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli Jesteś już zalogowany w przeglądarce na inne konto na @gmail.com, po kliknięciu na literkę imienia lub awatar, wybierz opcje dodaj kolejne konto.

Wpisujemy swój login z adresu @katolik.zgora.pl i klikamy dalej (na login składa się pierwsza litera imienia . (kropka) nazwisko pisane bez polskich znaków). Następnie wpisujemy swoje hasło i logujemy się na konto. W prawym górnym rogu mamy kropeczki 3×3 rzędy. Znajdziemy tam aplikacje służące do zdalnej nauki: Google Classroom, ( także bezpośrednio na stronie https://classroom.google.com/ ) Google MEET ( także bezpośrednio na stronie: https://meet.google.com/ ) oraz aplikacje Gmail. Do obsługi wszystkich aplikacji używamy szkolnego adresu e-mail!

CLASSROOM: 
Po zalogowaniu do Classroom, mamy dwie możliwości dołączenia do zajęć:
1) W prawym górnym rogu klikamy na + „Dołącz do zajęć Utwórz zajęcia” Klikamy w DOŁĄCZ DO ZAJĘĆ!!! Wpisujemy kod wysłany przez nauczyciela i klikamy DOŁĄCZ. Żeby wejść do tablicy konkretnych zajęć w Classroom klikamy na nazwę przedmiotu na konkretnym kafelku.

MEET:

Nauczyciel, zaprasza na zajęcia na MEET wysyłając link, który znajdziecie na swojej poczcie Gmail przed zajęciami, po zalogowaniu się na konto @katolik.zgora.pl. Po kliknięciu w link otworzy się nowe okno „przedpokój” zajęć. W tym miejscu możemy włączyć/wyłączyć kamerę/mikrofon. Jeżeli MEETa uruchamiamy pierwszy raz na tym urządzeniu, należy udzielić zgody na używanie kamery i mikrofonu. Po udzieleniu zgody należy kliknąć „DOŁĄCZ” i od tego momentu bierzemy udział w rozmowie. Do rozmowy mogą dołączyć tylko osoby posiadające link. Próba połączenia spoza domeny @katolik.zgora.pl czyli z @gamail.com, musi być pierw zaakceptowana przez Nauczyciela. Uczeń nie dołączy do zajęć dopóki Nauczyciel nie rozpocznie zajęć.

Gdyby Uczeń zapomniał hasła do konta, oraz ewentualne pytania proszę kierować na adres: admin@katolik.zgora.pl

UWAGA!!!

Aby połączyć szkolny tablet z klawiaturą bluetooth, należy naładować klawiaturę (gniazdo ładowarki inne niż do tabletu – Micro USB ), następnie włączyć klawiaturę, a w tablecie przez ustawienia bluetooth należy wyszukać dostępne urządzenia, pojawi się klawiatura, następnie proszę na niej wpisać kod podany na ekranie do sparowania urządzeń oraz co istotne potwierdzić go przez klawisz ENTER na klawiaturze!