Zdalna edukacja – Instrukcja logowania

Konto @katolik.zgora.pl jest zrobione jak konto @google.com!

Otwórz stronę www.google.pl

kliknij zaloguj się w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli Jesteś już zalogowany w przeglądarce na inne konto na @gmail.com, po kliknięciu na literkę imienia lub awatar, wybierz opcje dodaj kolejne konto.

Wpisujemy swój login z adresu @katolik.zgora.pl i klikamy dalej (na login składa się pierwsza litera imienia . (kropka) nazwisko pisane bez polskich znaków). Następnie wpisujemy swoje hasło i logujemy się na konto. W prawym górnym rogu mamy kropeczki 3×3 rzędy. Znajdziemy tam aplikacje służące do zdalnej nauki: Google Classroom, ( także bezpośrednio na stronie https://classroom.google.com/ ) Google MEET ( także bezpośrednio na stronie: https://meet.google.com/ ) oraz aplikacje Gmail. Do obsługi wszystkich aplikacji używamy szkolnego adresu e-mail!

CLASSROOM: 
Po zalogowaniu do Classroom, mamy dwie możliwości dołączenia do zajęć:
1) W prawym górnym rogu klikamy na + „Dołącz do zajęć Utwórz zajęcia” Klikamy w DOŁĄCZ DO ZAJĘĆ!!! Wpisujemy kod wysłany przez nauczyciela i klikamy DOŁĄCZ. Żeby wejść do tablicy konkretnych zajęć w Classroom klikamy na nazwę przedmiotu na konkretnym kafelku.

MEET:

Nauczyciel, zaprasza na zajęcia na MEET wysyłając link, który znajdziecie na swojej poczcie Gmail przed zajęciami, po zalogowaniu się na konto @katolik.zgora.pl. Po kliknięciu w link otworzy się nowe okno „przedpokój” zajęć. W tym miejscu możemy włączyć/wyłączyć kamerę/mikrofon. Jeżeli MEETa uruchamiamy pierwszy raz na tym urządzeniu, należy udzielić zgody na używanie kamery i mikrofonu. Po udzieleniu zgody należy kliknąć „DOŁĄCZ” i od tego momentu bierzemy udział w rozmowie. Do rozmowy mogą dołączyć tylko osoby posiadające link. Próba połączenia spoza domeny @katolik.zgora.pl czyli z @gamail.com, musi być pierw zaakceptowana przez Nauczyciela. Uczeń nie dołączy do zajęć dopóki Nauczyciel nie rozpocznie zajęć.

Gdyby Uczeń zapomniał hasła do konta, oraz ewentualne pytania proszę kierować na adres: admin@katolik.zgora.pl