„Biblista Junior”.

        

Dnia 30.03.2022r. w Paradyżu miał miejsce finał V Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Biblista Junior”. Naszą szkołę reprezentowali Marysia Pogorzelska i Józef Pogorzelski, którzy aby dojść tak daleko musieli najpierw przejść bezbłędnie przez etap szkolny i rejonowy.

          W samym finale Marysia Pogorzelska zajęła DRUGIE miejsce GRATULUJEMY !!!

Zapraszamy do przeczytania mini wywiadu z Marysią:

          Marysiu jeszcze raz serdeczne gratulacje z osiągnięcia ogromnego sukcesu, jak to się stało, że zdecydowałaś się wziąć udział w konkursie biblijnym?

Marysia: Bardzo dziękuję. Do konkursu zachęcili mnie Rodzice i ksiądz na lekcji religii. Z Biblią mam do czynienia od dziecka, nie wydawało mi się to zbyt dużym wyzwaniem.

          Ewangelia wg św. Jana należy do najtrudniejszych, ile zajęło Tobie tak dobre opanowanie treści?

Marysia: Od chwili ogłoszenia konkursu słuchaliśmy w domu prawie codziennie audiobooka Biblia audio superprodukcja.  Przygotowywałam się razem z bratem. Potem rozmawialiśmy z rodzicami o danym fragmencie, wyszukiwaliśmy znaczenie trudnych słów oraz pojęć. Czasami czytaliśmy też osobno niektóre fragmenty. Wielokrotnie przesłuchaliśmy Ewangelię Jana w całości.

          W etapie ustnym pytania wydawały się bardzo trudne, jakie są Twoje odczucia?

Marysia: Większość pytań według mnie była łatwa, chociaż na niektóre nie znałam odpowiedzi.

          Tak dobrze wypaść w części ustnej finału to nie tylko wiedza ale także wewnętrzny spokój i opanowanie, jak sobie radziłaś z takimi emocjami i nerwami?

Marysia: Może nie było widać, ale byłam zdenerwowana. Najbardziej stresujące było, kiedy miałam już tylko ostatnią szansę na prawidłową odpowiedź. Skupiłam się jednak, aby poprawnie odpowiadać na pytanie i wykorzystać wiedzę, którą zdobyłam. Wiem, że kibicował mi cała szkoła, pomodliliśmy się też przed konkursem.

          Dobrze mieć wyznaczone cele i plany na przyszłość, czy może myślisz już nad kolejnym konkursem biblijnym?

Tak oczywiście. Na pewno wezmę udział.

          Dziękuję za rozmowę:)